PsychologyNow Team

Εθελοντική εργασία για Μεταφραστή/τρια στο PsychologyNow.gr

Το PsychologyΝow.gr, το Επιστημονικό site της Ψυχολογίας στην Ελλάδα αναζητά μεταφραστή/επιμελητή άρθρων από τα Αγγλικά στα Ελληνικά για εθελοντική εξωτερική συνεργασία.

To PsychologyNow.gr με συνέπεια, εγκυρότητα και αξιοπιστία αποτελεί έναν πυρήνα Ψυχολογίας και Ψυχικής Υγείας που έχει ως στόχο να ενημερώσει, να υποστηρίξει και να ευαισθητοποιήσει την κοινή γνώμη σε θέματα ψυχικής υγείας, έχοντας εκατοντάδες χιλιάδες επισκέψεις κάθε μήνα.

Περιγραφή θέσης

Μετάφραση και επιμέλεια άρθρων από τα Αγγλικά στα Ελληνικά. Η εργασία μπορεί να γίνει εξ αποστάσεως από τον προσωπικό χώρο του εθελοντή μεταφραστή.

Προσόντα

  • Τελειόφοιτος/η Φοιτητής/τρια ή Απόφοιτος/η Ξένων Γλωσσών και Μετάφρασης Ελληνικού Πανεπιστημίου ή Αγγλικής Φιλολογίας ευρωπαϊκού πανεπιστημίου με κατεύθυνση σε μετάφραση ή Κέντρων Εκπαίδευσης Μεταφραστών
  • Έμφαση στην ποιοτική εργασία και στην τήρηση προθεσμιών παράδοσης εργασιών
  • Εξαιρετική γνώση Ελληνικών & Αγγλικών

Οι ενδιαφερόμενοι υποψήφιοι θα πρέπει να μας στείλουν

  • Βιογραφικό
  • Επιστολή εκδήλωσης ενδιαφέροντος
  • Δύο (2) δείγματα μετάφρασης από τα Αγγλικά στα Ελληνικά, συνοδευόμενα από το πρωτότυπο κείμενο, έκτασης περίπου μίας σελίδας

Προθεσμία

Η θέση είναι ανοιχτή όλο το έτος, ανάλογα με τη διαθεσιμότητα.

Είδος Απασχόλησης

Η θέση εθελοντικής εργασίας είναι μη αμειβόμενη. H συμβολή του κάθε μεταφραστή στο PsychologyNow.gr αναγνωρίζεται δημόσια μέσω της ιστοσελίδας και των μέσων κοινωνικών δικτύων του.

Αποστολή Βιογραφικών

Παρακαλούμε όπως αποστείλετε τα βιογραφικά σας στο email team@psychologynow.gr, Υ/Ο κας Δρακοπούλου.

Κάντε like στην σελίδα μας στο Facebook
Ακολουθήστε μας στο Twitter

Βρείτε μας στα...